Akénta Vermentino di Sardegna Spumante 2016 D.O.C.

Akénta Vermentino di Sardegna Spumante 2016 D.O.C.

Luxusní šumivé víno ze Sardinie, vinice Santa Maria La Palma, které je vyrobeno metodou Charmat z ručně sbíraných hroznů odrůdy Vermentino di Sardegna D.O.C. Během druhotného kvašení, které trvá šest měsíců, se zvyšuje podíl vonných složek a dociluje se v podstatě "nekonečného perlení" vína. Víno je ideální jako aperitv nebo jako doplněk k jídlům z ryb a mořských plodů.

  • Barva:   Světle slámově žlutá s nádechem zelené. "Nekonečná perlivost"
  • Vůně:   Intenzivní květinová vůně s nádechem vůně křupavého chleba
  • Chuť:   Dobře vyvážená strukturovaná chuť. Velmi svěží a jemná
  • Servírovací teplota:   6°C - °7°C
  • Obsah alkoholu:   13 % obj.
  • Objem balení:   0,75l

 

 

 

Dostupnost:
Není skladem

599 Kč


Informace o vinici

Vinařství Santa Maria La Palma vzniklo v období těsně po druhé světové válce, kdy díky nové vyhlášce mohla být k založení vinice využita půda, původně využívána jako pastvina. V padesátých letech tak začali noví majitelé tuto půdu rekultivovat a zkoušet, kterým odrůdám vinné révy se zde bude nejvíce dařit. Časem se ukázalo se, že půda bude vhodná především pro produkci vysoce kvalitních odrůd, zejména Cannonau a Vermentino. Tyto dvě odrůdy jsou také v současnosti nejvíce uznávanými víny ze Sardinie. 

První vinice, patřící k vinařství Santa Maria La Palma, se rozkládala na ploše 300ha a byla rozděla na 65 malých podniků. Ty se nacházely v okolí obce Marianna v kouzelné scenérii zálivu Alghero a zátoky Porto Conte, kde svěží vánek a slunce napomáhají k jedinečné chuti a cukernatosti místních hroznů. První významná sklizeň se datuje do roku 1959, kdy bylo vyprodukováno 65 000 litrů vína. To následně zrálo v dubových sudech a položilo základ úspěchu produkce této vinice. 

Za posledních třicet let se vinice Santa Maria La Palma výrazně změnila. Rozšířila se plocha vinic a výrazně zvýšila kvalita produkce. Vína z této vinice patří proto aktuálně k tomu nejlepšímu, co sardinští vinaři produkují. Charakteristickým znakem pro vína ze Sardinie, obzvláště pak pro vína z vinice Santa Maria La Palma, je především květinová vůně, svěžest a lehkost.

Recenze (3)
Golfista | alt
08.11.2017

Sleva pro golfisty fakt potěšila. Díky. Jen nevím, jestli máme vypít přes víkend, nebo až na Silvestra. Hodnotím tedy nabídku, nikoliv víno samotné :)

Polášková | alt
07.11.2017

Víno včera dorazilo a hned jsme jej s manželem večer otevřeli. Podle něj je lepší než Moet, ale já to nepoznám. prostě bylo skvělé a děkujeme

Luděk | alt
07.11.2017

Tohle víno mě skutečně překvapilo. Opravdu kvalitní sekt za super cenu

Napište recenziPoznámka: HTML není překládáno!

Špatné               Výborné