O vinici Mura

Vinice Mura byla založena v roce 1979 vinařem Filippem Murou v okolí sardinského města Loiri Porto San Paolo. Tedy jen několik kilometrů jižně od historického města Olbia, které se nachází na severovýchodě Sardinie.  Tato oblast zaujme návštěvníky především díky nádhernému zelenému údolí, kde panují naprosto jedinečné klimatické podmínky. Tak jedinečné, že víno, vyrobené z hroznů pěstovaných na jeho svazích, získává jedno ocenění za druhým.

A právě po celé délce tohoto údolí, kolem řeky Castagna, se rozprostírají vinice vinařství Mura. Na ploše 20 hektarů se táhne úžasná vinice „Il Vigneto“ , na které se pěstují ty nejkvalitnější sardinské odrůdy. Tedy především Cannonau, Vermentino a Bovale. Je to vinařský ráj, ve kterém se produkuje to nejlepší víno ze Sardinie.


Fillipe Mura tak založil naprosto jedinečné rodinné vinařství, které  produkuje velmi kvalitní vína. Ta se bohužel, díky malé produkci, nedostanou na pevninskou itálii a tedy ani do dalších míst v Evropě, nicméně díky našim osobním vztahům můžeme každoročně na český trh přivézt několik stovek láhví a nabídnout je milovníkům kvalitního vína ze Sardinie.  V průběhu minulých let zdědili nadšení pro výrobu vína také Filippovi synové.  Jejich neúnavná obětavost jim umožnila dosáhnout pozoruhodné úrovně v národním i mezinárodním měřítku. V současné době se tak vinařství Mura může pochlubit různými oceněními z nejprestižnějších mezinárodních vinařských akcí. Italské víno ze Sardinie, které bylo vyprodukováno ve vinařství Mura má proto mezi milovníky vína velmi dobrou reputaci.

S ohledem na velikost vinařství Mura a také na tradiční způsob výroby vína, není produkce vinařství Mura příliš vysoká. Bratři Murové dbají spíše na kvalitu, než aby se uchýlili k upřednostňování zisku neuváženým zvýšením produkce. Z tohoto důvodu se může stát, že lahodné Vermentino, Canonnau nebo Bovale, nemusí být v našem eshopu vždy dostupné. Berte to ale jako výhodu. Víno, které vinařství Mura nabízí a které prodáváme v našem eshopu, není jen tak obyčejné víno ze supermarketu. Je to slunce v láhvi, tak si jej patřičně vychutnejte.