Aragosta Alghero Vermentino di Sardegna Frizzante 2016 D.O.C.

Aragosta Alghero Vermentino di Sardegna Frizzante 2016 D.O.C.

Lahodné šumivé víno vyrobené z lehce vylisovaných hroznů odrůdy Vermentino di Sardegna D.O.C., které byly sklizeny velmi časně. Víno je vhodné jako aperitiv, nicméně vychlazené na správnou teplotu vám bude dělat skvělého společníka po celý večer.

  • Barva: Světle slámově žlutá
  • Vůně: Svěží, příjemně vínová, jemný nádech broskve
  • Chuť: Suchá, harmonická, lehký ovocný nádech
  • Servírovací teplota: 6° C - 8° C
  • Obsah alkoholu: 10,5 % - 11 % obj.
  • Objem balení: 0,75l
Dostupnost:
Není skladem

349 Kč


Informace o vinici

Vinařství Santa Maria La Palma vzniklo v období těsně po druhé světové válce, kdy díky nové vyhlášce mohla být k založení vinice využita půda, původně využívána jako pastvina. V padesátých letech tak začali noví majitelé tuto půdu rekultivovat a zkoušet, kterým odrůdám vinné révy se zde bude nejvíce dařit. Časem se ukázalo se, že půda bude vhodná především pro produkci vysoce kvalitních odrůd, zejména Cannonau a Vermentino. Tyto dvě odrůdy jsou také v současnosti nejvíce uznávanými víny ze Sardinie. 

První vinice, patřící k vinařství Santa Maria La Palma, se rozkládala na ploše 300ha a byla rozděla na 65 malých podniků. Ty se nacházely v okolí obce Marianna v kouzelné scenérii zálivu Alghero a zátoky Porto Conte, kde svěží vánek a slunce napomáhají k jedinečné chuti a cukernatosti místních hroznů. První významná sklizeň se datuje do roku 1959, kdy bylo vyprodukováno 65 000 litrů vína. To následně zrálo v dubových sudech a položilo základ úspěchu produkce této vinice. 

Za posledních třicet let se vinice Santa Maria La Palma výrazně změnila. Rozšířila se plocha vinic a výrazně zvýšila kvalita produkce. Vína z této vinice patří proto aktuálně k tomu nejlepšímu, co sardinští vinaři produkují. Charakteristickým znakem pro vína ze Sardinie, obzvláště pak pro vína z vinice Santa Maria La Palma, je především květinová vůně, svěžest a lehkost.

Recenze (0)
Zatím nejsou přidány žádne recenze. Buďte první!


Napište recenziPoznámka: HTML není překládáno!

Špatné               Výborné