Le Bombarde Cannonau di Sardegna 2015 D.O.C.

Le Bombarde Cannonau di Sardegna 2015 D.O.C.

Špičkové červené víno ze Sardinie, vinice Santa Maria La Palma."La Bombarde" je název sardinské pláže, kde ještě dnes  najdete malé vinice plné  šťavnatých hroznů odrůd Cannonau di Sardegna a Monica di Sardegna. Symboly kanónů na etiketě jsou pak odkazem na hrdost a pýchu původních obyvatel pobřežních oblastí Sardinie, kteří po staletí odolávali nájezdům Aragoňanů a Španělů. Etiketa tak znázorňuje silný charakter hroznů, ze kterých je La Bombarde vyrobeno.

  • Barva:   Jasná, hluboce rubínově červená
  • Vůně:   Jemná intenzivní vůně s charekteristickým elegantním nádechem
  • Chuť:   Suché víno s plnou sametovou chutí a jemnou tříslovinou
  • Servírovací teplota:   18°C  -20°C
  • Obsah alkoholu:   13 % - 13 % obj.
  • Objem balení:   0,75l
Dostupnost:
Není skladem

299 Kč 399 Kč


Informace o vinici

Vinařství Santa Maria La Palma vzniklo v období těsně po druhé světové válce, kdy díky nové vyhlášce mohla být k založení vinice využita půda, původně využívána jako pastvina. V padesátých letech tak začali noví majitelé tuto půdu rekultivovat a zkoušet, kterým odrůdám vinné révy se zde bude nejvíce dařit. Časem se ukázalo se, že půda bude vhodná především pro produkci vysoce kvalitních odrůd, zejména Cannonau a Vermentino. Tyto dvě odrůdy jsou také v současnosti nejvíce uznávanými víny ze Sardinie. 

První vinice, patřící k vinařství Santa Maria La Palma, se rozkládala na ploše 300ha a byla rozděla na 65 malých podniků. Ty se nacházely v okolí obce Marianna v kouzelné scenérii zálivu Alghero a zátoky Porto Conte, kde svěží vánek a slunce napomáhají k jedinečné chuti a cukernatosti místních hroznů. První významná sklizeň se datuje do roku 1959, kdy bylo vyprodukováno 65 000 litrů vína. To následně zrálo v dubových sudech a položilo základ úspěchu produkce této vinice. 

Za posledních třicet let se vinice Santa Maria La Palma výrazně změnila. Rozšířila se plocha vinic a výrazně zvýšila kvalita produkce. Vína z této vinice patří proto aktuálně k tomu nejlepšímu, co sardinští vinaři produkují. Charakteristickým znakem pro vína ze Sardinie, obzvláště pak pro vína z vinice Santa Maria La Palma, je především květinová vůně, svěžest a lehkost.

Recenze (0)
Zatím nejsou přidány žádne recenze. Buďte první!


Napište recenziPoznámka: HTML není překládáno!

Špatné               Výborné