Cabirol Alghero Rosso D.O.C.

Cabirol Alghero Rosso D.O.C.

Fantastické červené víno ze Sardinie, vinice Santa Maria La Palma. Víno je vyrobeno smícháním místních hroznů odrůdy Cagnulari a mezinárodně známé odrůdy Cabernet. Víno je vynikající k jakýmkoliv těstovinovým jídlům, ke grilovanému masu a středně tvrdým sýrům.

  • Barva:   Hluboká, ale přitom jasná a jiskřivá rubínově červená
  • Vůně:   Intenzivní, kořeněná vůně s nádechem borůvkového džemu
  • Chuť:   Příjemné suché víno plné chuti s jemnou příchutí lesního ovoce
  • Servírovací teplota:   18°C - 20°C
  • Obsah alkoholu:   13 % obj.
  • Objem balení:   0,75l
Dostupnost:
Není skladem

399 Kč


Informace o vinici

Vinařství Santa Maria La Palma vzniklo v období těsně po druhé světové válce, kdy díky nové vyhlášce mohla být k založení vinice využita půda, původně využívána jako pastvina. V padesátých letech tak začali noví majitelé tuto půdu rekultivovat a zkoušet, kterým odrůdám vinné révy se zde bude nejvíce dařit. Časem se ukázalo se, že půda bude vhodná především pro produkci vysoce kvalitních odrůd, zejména Cannonau a Vermentino. Tyto dvě odrůdy jsou také v současnosti nejvíce uznávanými víny ze Sardinie. 

První vinice, patřící k vinařství Santa Maria La Palma, se rozkládala na ploše 300ha a byla rozděla na 65 malých podniků. Ty se nacházely v okolí obce Marianna v kouzelné scenérii zálivu Alghero a zátoky Porto Conte, kde svěží vánek a slunce napomáhají k jedinečné chuti a cukernatosti místních hroznů. První významná sklizeň se datuje do roku 1959, kdy bylo vyprodukováno 65 000 litrů vína. To následně zrálo v dubových sudech a položilo základ úspěchu produkce této vinice. 

Za posledních třicet let se vinice Santa Maria La Palma výrazně změnila. Rozšířila se plocha vinic a výrazně zvýšila kvalita produkce. Vína z této vinice patří proto aktuálně k tomu nejlepšímu, co sardinští vinaři produkují. Charakteristickým znakem pro vína ze Sardinie, obzvláště pak pro vína z vinice Santa Maria La Palma, je především květinová vůně, svěžest a lehkost.

 

Recenze (0)
Zatím nejsou přidány žádne recenze. Buďte první!


Napište recenziPoznámka: HTML není překládáno!

Špatné               Výborné