Blu Vermentino di Sardegna D.O.C. (Berliner Gold 2016)

Blu Vermentino di Sardegna D.O.C. (Berliner Gold 2016)

Suché italské víno ze Sardinie, vinice Santa Maria La Palma. Toto Vermentino získalo zlatou medaili na 21. Mezinárodním veletrhu vín v Berlíně 2016. Úžasné víno, které je vhodné nejen k pokrmům z mořských plodů, ale také například k salátům nebo telecímu masu.

  • Barva: Světle slámově žlutá s měkkými tóny zelené
  • Vůně: Vinné aroma je jemné, dobře vyvážené se svěží vůní zralých jablek
  • Chuť: Suchá, harmonická. Víno je temperamentní s jemnou mandlovou dochutí
  • Servírovací teplota: 10 ° C - 12 ° C
  • Obsah alkoholu: 13% - 13,5% obj.
  • Objem balení: 0,75l
Dostupnost:
Není skladem

399 Kč


Informace o vinici

Vinařství Santa Maria La Palma vzniklo v období těsně po druhé světové válce, kdy díky nové vyhlášce mohla být k založení vinice využita půda, původně využívána jako pastvina. V padesátých letech tak začali noví majitelé tuto půdu rekultivovat a zkoušet, kterým odrůdám vinné révy se zde bude nejvíce dařit. Časem se ukázalo se, že půda bude vhodná především pro produkci vysoce kvalitních odrůd, zejména Cannonau a Vermentino. Tyto dvě odrůdy jsou také v současnosti nejvíce uznávanými víny ze Sardinie. 

První vinice, patřící k vinařství Santa Maria La Palma, se rozkládala na ploše 300ha a byla rozděla na 65 malých podniků. Ty se nacházely v okolí obce Marianna v kouzelné scenérii zálivu Alghero a zátoky Porto Conte, kde svěží vánek a slunce napomáhají k jedinečné chuti a cukernatosti místních hroznů. První významná sklizeň se datuje do roku 1959, kdy bylo vyprodukováno 65 000 litrů vína. To následně zrálo v dubových sudech a položilo základ úspěchu produkce této vinice. 

Za posledních třicet let se vinice Santa Maria La Palma výrazně změnila. Rozšířila se plocha vinic a výrazně zvýšila kvalita produkce. Vína z této vinice patří proto aktuálně k tomu nejlepšímu, co sardinští vinaři produkují. Charakteristickým znakem pro vína ze Sardinie, obzvláště pak pro vína z vinice Santa Maria La Palma, je především květinová vůně, svěžest a lehkost.

Recenze (1)
Martin | alt
27.01.2017

Moc dobré víno.

Napište recenziPoznámka: HTML není překládáno!

Špatné               Výborné